How to make a dreamcatcher tutorial

Pamācība, kā uztaisīt sapņu ķērāju

Ja arī Tev ir radusies vēlme pirmo reizi uztaisīt pašam savu sapņu ķērāju, tad šis ir īstais ieraksts, kas palīdzēs to izdarīt soli pa solim!

Es pati pirmo reizi sapņu ķērāju taisīju vairākus gadus atpakaļ, kad mana meitiņa Emīlija ieraudzīja radošo darbnīcu pilsētas svētkos un ļoti vēlējās piedalīties. Viņai tad bijai tikai 4 gadi, tāpēc raksta veidošana, protams, bija mans darbs, taču viņa ar prieku izvēlējās lentītes un palīdzēja tās piesiet. Sapņu ķērājs vēl arvien karājas pie viņas gultiņas. Bet nu ķersimies pie Tava sapņu ķērāja veidošanas!

Sapņu ķērāja rokdarbu komplekts jauniešiem un pieaugušajiem

Kādi materiāli vajadzīgi sapņu ķērājam?

  • Riņķis
  • Izturīgs diegs
  • Krāsainas lentītes
  • Spalvas
  • Pērlītes (nav obligātas)

Šie visi materiāli ir iekļauti mūsu sapņu ķērāju radošajā kastē. Vari izvēlēties savu krāsu variāciju ŠEIT un Tev nebūs jāskraida pa veidaliem, meklējot materiālus.

Kā izveidot sapņu ķērāju?

1.SOLIS: Rāmja notīšana

Sapņu ķērāja veidošanu sāk ar rāmja notīšanu. Šeit izmanto platāko lenti no Fox The Maker komplekta. Svarīgi tīt stingri un vienmērīgi.

Notinot līdz sākuma punktam, lente ir jānostiprina ar dubultu mezglu – divas reizes izvelkot cauri cilpai un piestipejot kā parādīts attēlā. Nenogriez šo lenti pilnībā, taču vari to saīstināt. Tā būs sapņu ķērāj apakša.

Sapņu ķērāja pamācība, kā uztīt rāmi ar lenti

2.SOLIS: Tīkla veidošana sapņu ķērāja vidū

Piešķirt akcentu sapņu ķērājam var ar pērlītēm. Tās jāuzver uz diega pirms sāc veidot rakstu. Mūsu komplektā atradīsi diega ievērēju, ko nepieciešamības gadījumā vari izmantot pērlīšu uzvēršanai.

Raksta veidošanai ar pērlītēm gan ir mazliet piņķerīgāka kā bez – par to brīdinu jau laicīgi 😊

Sapņu ķērājs ar pērlītēm pa vidu

Pērlīšu ievietosana sapņu ķērāja vidū

Tālāk piesien diegu ar dubulto mezglu blakus platajai lentei sapņu ķērāja apakšā.

Tagad tu Tu sāksi veidot rakstu, 8 vietās veidojot cilpas uz sapņu ķērāj rāmja. Tātad rāmis iedomāti ir jāsadala 8 vienādās daļās. Protams, vari izvēlēties arī lielāku vai mazāku skaitu. Tas attiecīgi padarīs tavu veidot rakstu ciešāku vai retāku.

Kā sapņu ķērāja raksta vidū ievietot pērlites

Tev visu laiku būs jāveido viena veida “mezgls”: pārliec diegu pāri rāmim un atpakaļ cauri tikko izveidotajai cilpai. Tad veido nākamo mezglu, ik pa brīdim ievietojot pērlīti, taču neizmanto visas pērlītes pirmajā aplī.

Pēdējo mezglu pirmajā aplī veido cieši blakus pirmajam mezglam.

Tālāk seko otrais raksta aplis.

Tagad mezglus veidosi nevis uz rāmja, bet uz tikko radītajām cilpām. Ver diegu starp rāmi un cilpu, tad atpakaļ cauri tikko radītajai cilpai tā, lai mezgls veidotos pirmā apļa cilpas vidū.

Nākamie apļie (trešais, ceturtais...) tiek veidoti tieši tāpat kā otrais. Turpini šādā veidā virzīties uz sapņu ķērāja vidu.

Sapņu ķērāja raksta veidošana tīšana

Kad esi sasniedzis centru, sasien dubultu mezglu, lai raksts neizārdās.

Sapņu ķērāja pinuma raksta nostiprināšana ar mezglu

Apsveicu – Tu nupat izveidoji sava sapņu ķērāja rakstu.

instrukcija kā uztaisīt sapņu ķērāju soli pa solim

3.SOLIS: Pievieno sapņu ķērājam lentītes un spalvas

Šī ir vieglākā daļa – ņem pārējās kompletā iekļautās lentītes, sagriez tās dažādos garumos un piesien sapņu ķērāja apakšā. Es iesaku izmantot dubulto mezglu kā parādīts foto. Tas nodrošina, ka lentītes karāsies skaisti uz leju, nevis katra uz savu pusi.

Uztaisi pats savu sapņu ķērāj un piesien lentītes, lai tās nav šķības

Piesien tik lentītes, cik Tev patīk!

Pēc tam tievākajās lentēs piesien spalvas. Arī šeit esmu izstrādājusi siešanas tehniku, kas palīdz splavām karāties uz leju, nevis slīpi – vispirms uzsien mezglu, tad tajā ievieto spalvu un pievlek stingru mezglu.

Spalvu piestriprināšanai vari arī izmantot līmespistoli, ja vēlies.

kā taisni piesiet sapņu ķērāja spalvas, lai tās būtu taisnas uz leju

Pēdējais solis ir piesiet lentīti vai diegu sapņu ķērāj augšpusē, lai to varēsi pakarināt pie gultas vai kādā citā sev tīkamā vietā!

Ceru, ka šī pamācība palīdzēja Tev radīt pašam savu sapņu ķērāju. Droši raksti, ja tev ir kādi jautājumi!

Sapņu ķērājs - oranžs, brūns un zils

Sapņu ķērāja komplektu ar visiem nepiciešamajiem materiāliem vari iegādāties ŠEIT!

Lai radoša darbošanās!

-Agrita